Počasí pro rezervované účastníky

Pokud máte rezervaci na večerní prohlídku hvězdné oblohy, budeme Vás o stavu počasí a případném zrušení prohlídky informovat sms zprávou v podvečerních hodinách. V případě zrušení prohlídky si udělejte novou rezervaci. Informace o počasí ovšem nemusí být vždy přesná. Jsme na horách, počasí se může rychle změnit - zlepšit nebo také zhoršit.

Předpověď počasí pro Park tmavé oblohy
na nejbližších 48 hodin

Počet jasných večerů v posledních čtyřech měsících

Březen - 10, Duben - 11, Květen - 4, Červen - 10

Počasí v létě

Nenechte se odradit letními bouřkami a deštěm, který se často vyskytuje v odpoledních hodinách z horka. Po západu Slunce se v důsledku ochlazování mraky rychle rozpadávají a obloha se v průběhu večera často zcela vyjasní. I v létě zde teplota v noci může klesnout až k 10°C, mějte tedy s sebou pro jistotu vždy po ruce teplejší oblečení (bundu s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, plnou obuv). Právě chladnější počasí je mnohem příznivější pro průzračný vzduch, nebe je pak plné hvězd a zážitek z pozorování mnohem větší, pokud jste však dobře oblečeni.

Počasí v zimě

Díky nadmořské výšce téměř 900 m n. m. se často nacházíme nad mlhou a mraky. Ačkoliv jsou ve městech a údolích pod námi mlhy, nízká inverzní oblačnost, mrholí nebo je smog či špinavá zaprášená obloha, zde nahoře v Parku tmavé oblohy bývá často naopak nádherně slunečno/hvězdnato a čistý průzračný vzduch. Nenechte se tedy odradit nepříznivým počasím ve městě. Vzdálená údolí topící se v mlze a vrcholy hor vyčnívající nad mraky, které jsou zlehka nasvíceny Měsícem, nad tím vším spousta hvězd - to je naprosto kouzelný pohled.


Zimní ráno nad mraky - pohled na Malou Fatru od našich dalekohledů

Přelety Mezinárodní kosmické stanice (ISS) nad ČR

- viditelné z Parku tmavé oblohy v Beskydech

Darujte zážitek pod hvězdami

...v jednom z nejhvězdnatějších míst ČR, daleko od rušivých světel měst!


Více info zde >

© 2014-2019 Park tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256